Kastamonu Ticaret Borsası’nda İKİNCİ PROJE SEVİNCİ

Kastamonu Ticaret Borsası’nda İKİNCİ PROJE SEVİNCİ

41
0
PAYLAŞ

Kastamonu Ticaret Borsası, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın “Güdümlü Proje Destekleri” kapsamında “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme Projesi”nin yapım ihalesi süreci tamamlandı ve ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.

Kastamonu Ticaret Borsası binasında “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme Projesi”nin yapım ihalesine katılan firmalar arasından, ihaleye en düşük teklifi veren SUNGENSOLAR firması kazandı.

Yüklenici firma ile Ticaret Borsası arasında gerçekleştirilen sözleşme imza protokolüne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Faruk Yanık ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Yüksel, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Emre Uzer ve Yazılım ve Proje Uzmanı Merve Atasoy katıldı.

Kastamonu için büyük önem taşıyan Güneş Enerjisinden Elektrik üretme Projesinin ihalesine ilişkin bilgi veren Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Yüksel, kısa süre içerisinde santralin devreye alınacağını ve mevcut borsamız işletmesinin sürdürülebilirliğine önemli katkılarda bulunacağını dile getirdi.

İmzalanan protokol sonrasında Kastamonu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Online olarak toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Sedat İşeri Projenin öncelikle Borsamız İşletmesine, Kastamonu’muza ve tüm faydalanıcılara hayırlı olması temennisinde bulundu ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

BİR CEVAP BIRAK