Borsamız ile Kastamonu Üniversitesi Arasında Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Borsamız ile Kastamonu Üniversitesi Arasında Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü İmzalandı

539
0
PAYLAŞ

Borsamız ile Kastamonu Üniversitesi arasında Borsamızın  Avrupa Birliği’nden aldığı hibe destekle Kastamonu’ya kazandırdığı Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım İşleme Tesisi KASWOOD arasında “Üniversite-Sanayi İşbirliği” protokolü imzalandı.

Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu sanayisi için bir ilk olan protokol, Borsamız Başkanı Sedat İşeri ve Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın tarafından  Rektörlük binasında düzenlenen bir törenle imzalandı

Kastamonu’da endüstriyel orman ürünlerinin işlenmesi noktasında ortak altyapı çalışmaları gerçekleştirilmesini ayrıca endüstriyel orman ürünlerinin işlenmesinde önem taşıyan önceliklerin tespit edilmesini ve bu alanda araştırma-geliştirme ile teknolojik ilerleme konusunda her türlü çalışmanın ele alınmasını amaçlayan protokolle teori ile uygulama arasında bütünlüğün sağlanması ve araştırma potansiyelinin pratik hayattaki uygulama ihtiyaçları ile uyumlu hale getirilmesi hedefleniyor.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; Kastamonu Üniversitesi olarak Avrupa Birliği’nin desteğiyle yapılan Kastamonu Endüstriyel Orman Ürünleri Ortak Kullanım İşleme Tesisiyle birlikte çalışacağımız için memnunuz. Üniversite-Sanayi işbirliği bizim hep arzu ettiğimiz bir konudur. Bu noktada sanayi tezleri projelerimiz oldu. Bugün imzalayacağımız protokolle bu çalışmalar taçlanmış olacak. Üniversitemiz her zaman söylediğimiz gibi 7 gün 24 saat Kastamonu’nun hizmetindedir ve olmaya devam edecek. Araştırma ve geliştirme, teknoloji ve inovasyon gibi hususlarda her türlü destek, çalışmada üniversitemiz yardımcı olacaktır. Sadece orman endüstri bölümümüz ya da ilgili fakültemiz değil Teknoloji Transfer Ofisi ile etrafındaki tüm fakültelerimiz yardımcı olacaktır. Üniversite sizlere açıktır, üniversite sizlerin üniversitesidir. Her zaman için size hizmet getirmek bize memnuniyet verecektir. Bir bilim insanına yapılacak en güzel iltifat onun yaptığı biliminden faydalanmaktır. Biz üniversite olarak eğitimlerimizin teorikte kalmasını istemiyoruz. Sahada uygulamalı eğitim vermenin çok daha önemli olduğunu biliyoruz. Bizim yaptığımız çalışmaların, ürettiğimiz bilimin raflarda kalmasının çok üzücü olduğunun bilinmesini istiyoruz.

Programda konuşan Borsamız Başkanı Sedat İşeri; Kastamonu’ya büyük fayda sağlayacak tarihi bir imza töreni için toplandık. Kastamonu’nun Üniversite-Sanayi iş birliğine uzun süredir ihtiyacı vardı. Avrupa Birliği projesinden yaptığımız fabrikamız sayesinde üniversiteyle işbirliğimizin ilk adımını atmış olacağız. Bu teknoloji transferinin fabrikamız müşterilerine ve tüm Kastamonu’ya hizmet verecektir.

BİR CEVAP BIRAK