TEKNİK YARDIM EKİBİNİN KASTAMONU BELEDİYESİ ZİYARETİ

TEKNİK YARDIM EKİBİNİN KASTAMONU BELEDİYESİ ZİYARETİ

1401
0
PAYLAŞ


ticaret-borsası-2_1600x1065ticaret-borsası-3_1600x1065

Kastamonu Ticaret Borsası’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu 10 milyon euroluk Avrupa Birliği hibeli “Sanayi Evsaflı Orman Ürünleri Ortak İşleme Entegre Tesisi” projesiyle ilgili Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, meclis yönetim kurulu üyeleri, Projenin Teknik Ekip Takım Lideri Javier Casanova, Proje Geliştirme Yöneticisi Uzmanı Aslı Moral ve Proje Direktörü Genel Sekreter Emre Uzer dün Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

Projede yer alan isimleri yerel yöneticilerle tanıştırmak için ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, projenin son aşamasına gelindiğini belirtti. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı tarihi ve kültürü canlandırmak için attığı adımları desteklediklerini de ifade eden İşeri, “Bizlerde ilimizin ağaç sanayisinde daha iyi hizmet vermek adına dev bir proje yaptık. Bu proje Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığımızdan da tam destek gördü. İnşallah eylül ayı içerisinde üretime başlayacağız” diye konuştu.

Kastamonu’nun yüzde 65’inin ormanlarla kaplı olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ağaç ve ağaç ürünlerinin Kastamonu’da işlenmesi adına çalışmalar yaptıklarını ifade ederek “İlimiz yıllardır bu noktada hep eksik kaldı. Ormanla ilgili entegre tesis istiyoruz. Maalesef ilimizde üretime yönelik yatırım yapmak isteyen kişi sayısı az. İlimiz üretime yönelik yatırımların artmasıyla hızla kalkınacaktır” diye konuştu.

Ticaret Borsası’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği projeden ötürü tebrik eden Başkan Babaş, belediye olarak Ticaret Borsası’na desteklerinin her zaman süreceğini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK